Ja i mój Brat

Matka i Córka

My: Matka i Córka - ja i Ania.

My: Matka i Córka - ja i Ania.

"Jako pierwsza pod sercem Cię noszę

Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę

Jestem przy Tobie od pierwszego grama

Tyś moje dziecko a ja Twoja mama."

 

Boże spraw, żeby Ani uśmiech zmienił świat, ale nie pozwól, by świat zmienił Jej uśmiech.

ASF_5595.jpg 

Aniu jesteś moją miłością.

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie,

zanim się urodziłaś - kochałam Cię,

zanim minęła pierwsza minuta twojego życia

byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."

ASF_5614.jpg

Moje życie nie jest bajką ale moja Córka Anna Julijka z całą pewnością jest Księżniczką.

"Niektórzy ludzie nie wiedzą jak ważne jest, że są.
Niektórzy nie wiedza, jak dobre jest samo spojrzenie na nich.
Niektórzy nie wiedzą jak krzepiąco działa ich dobrotliwy uśmiech. 
Niektórzy nie wiedzą jak zbawienna jest ich bliskość.
Niektórzy nie wiedzą o ile bylibyśmy ubożsi bez nich.
Niektórzy nie wiedzą, 
że są darem Nieba. 


A wiedzieliby, gdybyśmy im o tym powiedzieli." 

Brunon Ferrer

 

Aniu jesteś dla mnie w każdym calu idealna, najpiękniejsza, najlepsza. Aniu, jesteś najpiękniejszym darem, prezentem, lekcją...jesteś moją miłością, najpiękniejszą częścią mnie. Moja miłość  do Ciebie jest bezgraniczna, bez końca, rozczulająca. Moja miłość nie liczy chromosomów, ona Jest. Aniu Twój śmiech, Twoja radość życia jest zaraźliwa. Ale to co kocham najbardziej to fakt, że jesteś moją Córką. Twoje serce jest czyste i piękne.  Anno Julijko, bywasz uparta, bałaganiarska, nieznośna, głośna, niemądra ale w moich oczach w moim sercu jesteś definicją doskonałości i piękna. Dla mnie jesteś w każdym calu idealna jesteś zdecydowanie lepszą wersją mnie.

Każdego dnia dziękuję Bogu za Twoją obecność, za to, że Jesteś z nami. Zmieniłaś nas wszystkich. Zaczarowałaś swoja Osobą, swoim wdziękiem. Od  dnia Twoich narodzin jesteśmy inni, widzimy więcej, słyszymy więcej, jesteśmy bardziej wrażliwsi, widzimy sercem, bo "dobrze się widzi tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

Aniu nauczyłaś nas wszystkich pokory,  akceptacji, bezwarunkowej miłości, zrozumienia istoty różnorodności, cieszenia się z małych rzeczy, sukcesów, nauczyłaś  nas, że mała rzecz może być duża a nawet wielka i bardzo ważna, że życie, każda chwila jest wielka i  jest powodem do radości. Aniu nauczyłaś nas, że miłość jest najważniejsza, że miłość to odpowiedzialność, sztuka wyboru, poświęcenie. Jesteś nasza najlepszą nauczycielką. Kochamy Cię z całego serca. Jesteś radością naszego życia. Najpiękniejszym jego Promykiem i szczęściem. Jesteś najpiękniejszym kwiatem,  wypełniającym nasz świat swoim pięknem. Jesteś naszym dobrym Aniołem. Teraz już wiem, że Anioły najczęściej schodzą na ziemię wcielając się w role Córek. Aniu uwielbiam być Twoja mamą. To byś była szczęśliwa jest dla mnie najważniejsze. Masz świetne pomysły. Jestem z Ciebie bardzo dumna. Zasługujesz na to co najlepsze. Jestem szczęśliwa, gdy Ty jesteś szczęśliwa. Nie wszyscy będą Cię lubić i nie ma w tym nic złego. Takie jest życie.

Zawsze będę Cię kochać. Zawsze możesz na mnie liczyć. Co dzień uczę się od Ciebie nowych rzeczy. Jesteś pomysłowa. Nie mogę się doczekać, jak mi sama o tym opowiesz. Nie bój się być sobą. Lubię spędzać z Tobą czas. Pomagasz mi. Rozumiem Cię. Dziękuję Córeczko, że jesteś.

Cieszę się Aniu , że jesteś. Wniosłaś w nasze życie dużo radości, miłości i  szczęścia.

ASF_5561a.jpg

Obie jesteśmy nade wszystko szczęśliwe, zwyczajnie ludzkie i niekoniecznie idealne. Życie z pasją przynosi nam ogromną radość.

Obie codziennie uczymy się sobie, swojej różnorodności. Poznajemy swoje zalety, wady, ograniczenia. Kochamy się bezwarunkową miłością, akceptujemy się z wzajemnością, mamy do siebie zaufanie. Obie jak powietrza i słońca potrzebujemy bezwarunkowej miłości,  siebie nawzajem, naszych trzech chłopaków -naszej całej rodziny. <3

Tylko razem czujemy się bezpiecznie, dobrze.

 ASF_3748s.jpg

Dziękuję Ci Córeczko za każdy dzień, za każdy uśmiech i łzę.

Najważniejsze jest, byśmy  pamiętali i zdawali sobie sprawę z tego, że to  każdy dzień, każda chwila jest niepowtarzalna, każde życie jest cudem istnienia, cudem życia. Że my ludzie też jesteśmy niepowtarzalni, inni ale tacy sami, że nie ma takiego drugiego człowieka na świecie, jak my.
Chodzi o to, że nawet będąc dzieckiem, osobą chorą, niepełnosprawna intelektualnie, analfabetą, żołnierzem, naukowcem człowiek powinien zdawać sobie sprawę z własnej niepowtarzalności. Dobrze jest, jak życie nasze jest ciekawe, jak się nie nudzimy, jak mamy zajęcia, pasje, zainteresowania, hobby. Każdy człowiek jest dla innego człowieka albo lekcją albo wyzwaniem, każdy człowiek powinien pielęgnować w sobie ciekawość: innego człowieka, życia,...
 
Przykro jest nam, gdy ktoś nie jest w stanie zrozumieć, że chore dziecko jest takim samym błogosławieństwem i wielką radością dla rodziny, jak zdrowe. Można być szczęśliwym cierpiąc, to dla osób, które nie maja chorych, niepełnosprawnych w rodzinie jest wciąż takie niepojęte i trudne do akceptacji! Można nawet wcale nie cierpieć z powodu choroby czy niepełnosprawności, to dopiero nie do pojęcia!
 
Życie z niepełnosprawnym dzieckiem może stanowić i stanowi źródło radości, wielkie wzbogacenie, a nawet dar, nie jest wypełnione wyłącznie smutkiem, trudem i chorobą. Nie musi oznaczać też całkowitej rezygnacji z własnych planów. Nasze dzieci nauczyły nas, że nie kocha się za coś lecz mimo wszystko. Nauczyły nas bezwarunkowej miłości i akceptacji inności.
 
"Oni jeszcze nie zrozumieli, że jesteście dla nich podarunkiem! Dlatego daję was światu, aby nieczułe i skamieniałe ludzkie serca drgnęły na wasz widok. Jesteście jednymi z najpiękniejszych kwiatów na mojej łące, bo wymagacie najwięcej troski, opieki i miłości.”
„Nieustająca baśń o Krainie Nadziei”- Małgorzata Pankiewicz
 
Wszystkim bez wyjątku życzymy dni zdrowych, bo to najważniejsze pełnych bezwarunkowej, bezgranicznej miłości - bo to sens życia. Wiary - bo to pozwala przetrwać trudne chwile. Nadziei - bo wtedy niemożliwe jest możliwe.
 

 

PS.

Kochanej Oli - naszej wyjątkowej fotografce pełnej energii, radości i optymizmu pięknie dziękujemy za cudne zdjęcia, jej pasję tworzenia, talent, profesjonalizm, kreatywność i piękną pamiątkę.

#MatkaiCórka #MiłośćnieliczyChromosomów #ZespółDowna #Trisomia21 #T21 #Love #Miłość #NajważniejszeJestNiewidoczneDlaOczu