Ja i mój Brat

2 stycznia 2018 r. 1% dla Anny i Piotra Brejnak

"Każdy nowy dzień jest kwiatem, który zakwita w naszych rękach..."_57_orig_J3_thumb.jpg2 stycznia 2015 r.

"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca:ona daje życie."
Rozlicz swój 1% podatku z sercem - podaruj swój 1% dla Ani i Piotra 

C:\fakepath\424791_552754081402249_1336760604_n.jpg


Jest czas rodzenia i czas umierania; 
jest czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono;
jest czas zabijania i czas leczenia; 
jest czas burzenia i czas budowania; 
jest czas płaczu i czas śmiechu;
jest czas narzekania i czas pląsów; 
jest czas rozrzucania kamieni i czas zbierania kamieni;
jest czas pieszczot i czas wstrzymywania się od pieszczot;
jest czas szukania i czas gubienia;
jest czas przechowywania i czas odrzucania;
jest czas rozdzierania i czas zszywania;
jest czas milczenia i czas mówienia; 
jest czas miłowania i czas nienawidzenia;

jest czas wojny i czas pokoju. 

Na co jest teraz czas?
Oto pytanie.

Jaki czas wybierasz teraz?
Zaznałeś tych wszystkich czasów i teraz czas, abyś wybrał czas, jakiego pragniesz doświadczyć w obecnym czasie!
~~Neale Donald Walsch "Przyjaźń z Bogiem"


Prośba o 1% podatku 

Witamy Was już nie świątecznie, ani sylwestrowo tylko według szarej rzeczywistości.

U nas z Nowym Rokiem nastał trudny czas podwyższonej gotowości na zbiórkę 1% na subkonto Ani i Piotra. Zdecydowanie lżej i łatwiej jest coś darować, niż być biorcą dobra. Nie jest łatwo prosić - my musimy, a nawet chcemy, bo nie mamy innego wyjścia, sami nie damy radę a nasze dzieci kochamy bardzo i chcemy zrobić wszystko, by wspomóc ich w dążeniu do jak największej samodzielności i jak najlepszego zdrowia.

Pamiętacie, że oddanie 1% jest bardzo trendy...?

Nie bądźmy obojętni i przy składaniu zeznania podatkowego za 2017 r. w Urzędzie Skarbowym bądźmy hojni,  wspierajmy tych, którzy potrzebują pomocy na leczenie i rehabilitację odpisujmy 1% swojego podatku dla potrzebujących.

Kolejny rok się zaczął i każdy z nas ma jakieś plany i marzenia do zrealizowania. Wasz 1% może pomóc nam w realizacji naszych planów związanych z rehabilitacją i leczeniem Ani i Piotra. Jeśli nie masz komu przekazać 1%, możesz przekazać go naszym dzieciom wystarczy jak wpiszesz w PIT: KRS 0000 1744 86 a w rubrykę Cel szczegółowy:
Anna i Piotr Brejnak  Razem możemy więcej.


Jeżeli  jeszcze nie wiesz komu przekazać swój 1% podatku

zachęcamy Cię podaruj go dla naszych dzieci: Ani i Piotra Brejnak lub innych dzieci niepełnosprawnych. – Ania to prawie 12 letnia dziewczynka, na co dzień zarażająca uśmiechem, pokonująca bariery jakie stawia przed nią zespół Downa, Piotr słabo widzący, 11 lat po transplantacji nerki. aktywny 23-latek, który pragnie swoją postawą udowodnić, że niepełnosprawność, drugie darowane życie jest wielka szansą, radością i nie musi zabijać marzeń i skazywać człowieka na wegetację, ponieważ egzystencjalna satysfakcja wynika z siły ducha i radosnej woli życia. Życie, sport to Piotra pasja! 

Piotr na co dzień od kilku lat trenuję lekkoatletykę, bierze udział w Igrzyskach Sportowych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji i Dializowanych. Piotr po transplantacji skończył Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Pruszczu Gdańskim, Studium Policealne w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie na Tynieckiej na kierunku Tyfloinformatyk a potem drugi 2-letni kierunek "Realizator Dźwięku" . Obecnie Piotr jest uczniem Integracyjnej Policealnej Szkoły Masażu Leczniczego w Krakowie na ul. Królewskiej (uczy się tam ze swoim starszym Bratem Mateuszem) Największą pasją Piotra sjest pływanie, bieganie, rower oraz  podróże, góry, wspinaczka, latanie a w wolnym czasie czytanie, komputer.

Ania ma niedosłuch, niedoczynność tarczycy, padaczkę, wiotkość mięśni i stawów, stopy płasko-koślawe, jeszcze nie mówi, jest niepełnosprawna intelektualnie a mimo to jest wyjątkowa, radosna, wrażliwa, kocha wszystkie zwierzęta świata, kocha ludzi, kocha życie, jest naszym cudownym Promyczkiem. Największą radością Ani jest muzyka i taniec. Ania uwielbia grać na pianinie, uczestniczyć na zajęciach muzykoterapii, słuchać muzyki i sama tworzyć muzykę. Ania bardzo lubi książeczki, lubi je czytać z rodzicami, oglądać, słuchać. Jak każda dziewczynka lubi też bawić się lalkami. Wszelkie psoty sprawiają jej wielką frajdę i dają moc emocji i radości. Ania uczęszcza do Szkoły Specjalnej w SOSW Nr 2 w Gdańsku Nowym Porcie do III klasy. Ania w tym roku będzie miała Komunie Św.

Piotr i Ania - są dla nas Rodziców całym życiem - oboje potrzebują wsparcia, leczenia i rehabilitacji!

Jeżeli możesz i chcesz - pomóż im osiągnąć to co ich zdrowym rówieśnikom przychodzi bez trudu.

C:\fakepath\150594_512958345381823_290363972_n.jpg

Aby przekazać swój 1% dla Ani i Piotra należy wypełnić część I formularza PIT, w pozycję nr 131 KRS Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", czyli: 0000174486, w pole nr 132 obliczoną kwotę 1% podatku, oraz w kolejnej części J uzupełnić cel szczegółowy wpisując w pozycji 133 cel szczegółowy: Anna i Piotr Brejnak [ta kolejność jest ważna]. Można też zaznaczyć zgodę na ujawnienie się w pozycji nr 134 i napisać swoje dane w pozycji 135.

Doceń Ani i Piotra zmagania z codziennością niepełnosprawności.
Twój 1% ma siłę milionów - pomoże im osiągnąć to, co ich rówieśnikom przychodzi bez trudu.

Z głębi serca dziękujemy Rodzinie, Przyjaciołom, Znajomym, "Nieznajomym", wszystkim, którzy przekazali dla Ani i Piotra swój 1% podatku w ubiegłych latach. Co roku mamy świadomość tego, jak wiele jest osób proszących o to samo, co my, jak wiele jest potrzebujących i tym bardziej jesteśmy wdzięczni za każdy 1%

Każdy Wasz 1% jest dla nas bardzo ważny i bezcenny! 

Prosimy, przyjmijcie to podziękowanie, jako bardzo osobiste i szczególne dla każdego z Was. Dzięki Wam, świat staje się lepszy i powoduje uśmiech, a uśmiech dziecka wynagradza wszystko.

Wszyscy, którzy znają Anię i Piotra widzą, że nasza wspólna praca nad ich rozwojem i leczeniem daje efekty, które Nas rodziców i nasze dzieci bardzo cieszą. Dziękujemy za zrozumienie. Wiele Waszych bezinteresownych gestów dobroci.  Setki uśmiechów, które wypełniają nasze życie. Za słowa, że "damy radę". Dajemy radę w dużej mierze dzięki Wam. Wasza obecność, Wasz czas ma MOC. Wierzyliśmy w Waszą pomoc i zrozumienie, i nie zawiedliśmy się! Jesteśmy wzruszeni i szczęśliwi, Wasza pomoc jest nieoceniona. Życzymy Wam i Waszym Rodzinom wszystkiego co najlepsze, aby wszelkie dobro, które przekazaliście, darowaliście wróciło do Was po wielokroć!

Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie.
Rodzice Marzena i Grzegorz Brejnak 

PS.

Udostępniając naszą prośbę też nam pomagacie:)