Ja i mój Brat

1.01. Nowy Rok

1 stycznia 2018 r. Nowy Rok 2018

1 stycznia 2014 r.

Witajcie w Nowym 2018 Roku!!!

"Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie."

~~Wisława Szymborska

C:\fakepath\1499454_457204364402360_650101690_n.jpg

 

"Nikt nie może cofnąć czasu,

ale każdy może iść naprzód."

Na zaczynający się Nowy Rok życzymy Wam

12 miesięcy zdrowia, 53 tygodni szczęścia, 8760 godzin wytrwałości, 525600 minut pogody ducha i 31536000 sekund miłości.

Oby nam się pięknie działo, no i szczęście nam sprzyjało:)

Niech każdy z Was ma swoją bajkę,

w której będzie tak, jak sobie wymyślił, wymarzył…

Czasu Własnej Bajki - życzymy Wam spełnienia marzeń!!! 

Byś w końcu był Tym - Kim zawsze marzyłeś,

w zgodzie z sumieniem i bez pomyłek :)

"Dzisiaj - to pierwsza pusta strona z 365 stronicowej książki...

Napisz ją dobrze. Słowami, których bałeś się wypowiedzieć. Miłością, której nie miałeś czasu okazać. Dobrocią, którą zapomniałeś kogoś obdarować " Tego sobie i wszystkim życzymy.

"Niechaj z Nowym Rokiem
magia się objawi.
  Niech każda istota
  w miłości się pławi....


C:\fakepath\1538924_722455951098651_512294693_n.jpg

  I niech się otworzy
  szkatułka z cudami,
  obsypując wszystkich
  pięknymi darami.

C:\fakepath\1534825_722455524432027_1769505637_o.jpg

  Jednemu w prezencie
niech rzuci nadzieję.
By własnego losu
stał się czarodziejem.

C:\fakepath\1507535_722467201097526_1580849710_o.jpg

  Drugiemu pomysłów
  kreatywnych morze.
  By miast „nie dam rady”,
Wołał głośno: „stworzę!”

Trzeciemu niech serce
  otworzy na bliskość.
By się nie obawiał,
że z nią straci wszystko.

  A jeszcze innemu
  niech da, czego pragnie.
  I sprawi, że nigdy
tęsknot swych nie nagnie.

  Niechaj dla każdego
coś się w skrzynce skryje.
  By wszelkie stworzenie
  mogło czuć, że żyje.

  Dla pani z przeciwka
  wiary w ludzi krztynkę,
dla sąsiada z dołu
  ciepła ociupinkę.
Dla tych, co nas drażnią –
powodzenia dużo,
  tym, co ich wkurzamy –
flakon z piękną różą.
Dla wszystkich ufności
  i przyjemnych wrażeń,
Byśmy się nie bali
  spełniać swoich marzeń. 

***
Zostawmy za Sobą
To, co nam nie służy, 
 i dajmy się ponieść 

Obfitości burzy!!!

Szczęśliwego, Dobrego, Błogosławionego, Zdrowego Nowego Roku 2018! 

 

"Jedyną rzeczą, która jest jednakowa na całym świecie jest ilość godzin na dobę. Różnica między wygrywaniem a przegrywaniem tkwi w tym, co robisz z tymi godzinami".

~~Woody Hayes

 

2017 to był trudny dla nas rok - dużo się u nas działo, dużo dobrego, ale było także dużo stresu, niepewności, chwilami dopadało nas zmęczenie nie do opisania. W sumie cieszymy się, że 2017 już się skończył - z ogromną nadzieją patrzymy wszyscy w nowy rok i wierzymy, że przyniesie on Ani, Piotrowi, Mateuszowi i całej naszej rodzinie dużo dobrego.

 

Najważniejszym wydarzeniem 2017 r. był udział Piotra w XXI Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji w Hiszpanii w Maladze. Piotr zdobył tam II miejsce w pływaniu stylem grzbietowym na 100 m. Ważnym wydarzeniem było rozpoczęcie Integracyjnej Policealnej Szkoły Masażu Leczniczego w Krakowie na ul. Królewskiej przez Piotra i Mateusze. Mateusz i Piotr mają możliwość uczenia się razem w jednej klasie , mieszkają tez wspólnie w pokoju w internacie w szkole. Mieszkają 600 km od domu ale uczą się tego co ich interesuje i cieszą się z tego. My w domu zostaliśmy tylko z Anią czujemy się trochę, jak dziadki z wnusią. Dobrze, że są telefony i możemy się codziennie kontaktować ze sobą. Tęsknimy za nimi bardzo. W ubiegłym roku były też dni smutku we wrześniu Piotr był w szpitalu, wykryto w jego mięśniach toksyny, po tygodniowym pobycie wyniki Piotra się poprawiły. W naszym życiu rodzinnym przeplatają się jak paciorki różańca troski, stres, często poczucie bezsilności a dla równowagi, także mniejsze i większe radości, sukcesy, tryumfy, zwycięstwa. Wszystko, co się wydarzyło i wydarza, traktujemy zawsze jako lekcje, doświadczenie, z którego musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość i tego uczymy nasze dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że musimy wciąż iść do przodu i nie oglądać się za siebie. Teraz jest czas na coś dobrego. Wierzymy, że to dobre teraz przyjdzie.

 

Kochani, choć wirtualnie, ale z całego serca chcielibyśmy Was noworocznie wyściskać i życzyć wszystkiego co najlepsze:

zdrowia, bo bez niego po prostu trudniej się żyje,

szczęścia - obyście wszyscy potrafili je dostrzec wokół siebie i w sobie, miłości - która czyni człowieka lepszym i łagodzi wszystkie dusze oraz dobrej woli w sercach, zgody, pokoju i wszelkich łask Bożych - dla każdego z Was z osobna i wszystkich razem. :)

Fajnie jest po prostu żyć i cieszyć się życiem, i z takim nastawieniem patrzmy na nadchodzący nowy czas. :)

Dziękujemy, że jesteście!

 
"Tak naprawdę mamy jedynie to, cośmy dali."
(F. Ozanam)
 
"Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzone nam zło."
kard. Wyszyński
 
Szczęśliwego, Dobrego, Błogosławionego Nowego Roku 2018. Niech Wam się Szczęści niech Wam się Darzy! :*Jeśli Bóg błogosławi, to rzeczy niemożliwe stają się możliwe.
 
Na ten Nowy Rok życzymy Wam wszystkim i każdemu z osobna dużo zdrowia, bo ono zawsze potrzebne, nawet w nadmiarze, marzeń, o które warto walczyć, radości, którymi warto się dzielić, przyjaciół z którymi warto być, nadziei bez której nie da żyć i szczęścia w każdej ilości . Niech ten Nowy Rok przyniesie samo dobro.Niech Nowy Rok przyniesie wam zdrowie, radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, a gdy się one już spełnią, niech dorzuci garść nowych marzeń. Życzymy Wam bogactwa, ale tego duchowego aby nigdy nie opuszczała was nadzieja na lepsze jutro i wiara w to, że nie ma rzeczy niemożliwych, mądrych decyzji, w życiu rodzinnym spokoju i bezpieczeństwa oraz samych sukcesów na cały 2018 rok.
Kochani dziękujemy wszystkim za ten rok, za wsparcie i pomoc. Dobrze Was mieć. Dziękujemy, że jesteście.
Życzymy Wam, byście w Nowym Roku codziennie pamiętali, że: każdy dzień jest idealny na zmiany, że żaden dzień się nie powtórzy a wdzięczność jest potężniejsza od zawiści. Nasze nawyki tworzą Naszą rzeczywistość, wszystko co dajemy wraca do nas, możemy być dla innych inspiracją, każdy ma w sobie olbrzymi potencjał, Tylko my sami jesteśmy odpowiedzialni za nasze życie, w każdej chwili wszystko może się zmienić na lepsze, wszystko jest możliwe.
 
"Jutro jest zawsze czyste, nieskalane żadnym błędem."
Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza 
 
"Przyszłość naszą, o Panie, polecamy Twojemu Miłosierdziu. Teraźniejszość naszą polecamy Twojej Miłości. A naszą przyszłość oddajemy w ręce Twojej Opatrzności."
 
 

Modlitwa na koniec roku starego i początek nowego

Miłosierny Boże, z Twojej łaskawością przeżyliśmy kolejny rok naszego życia. Dziękujemy za wszelkie dobro, jakie odebraliśmy z Twojej łaskawej ojcowskiej ręki. Stajemy przed Tobą w gronie naszej rodziny u progu nowego roku, aby wspólnie modlić się do Ciebie. Ten nowy rok jest jeszcze dla nas zagadką i tajemnicą. Ale choć nie wiemy, co nas w nim spotka, to patrzymy z ufnością w przyszłość, bo wierzymy, że Ty jesteś z nami, a z Tobą nic złego nie może nam się stać. Ty, miłujący Ojcze, wszystko wiesz, przenikasz nasze myśli, plany i działania, zanim jeszcze my sami je poznamy. Wiemy, że Ty pragniesz dla nas tylko dobra, choć to dobro nie zawsze zgadza się z tym, czego my oczekujemy. Daj nam, prosimy, tak współpracować w tym roku z Twoją łaską, abyśmy robili tylko to, co się Tobie podoba i co Ty dla nas przewidziałeś; abyśmy we wszystkim pełnili Twoją świętą wolę. Uchroń nas przed układaniem swojego życia bez Ciebie. Nie wypuszczaj nas z Twoich ojcowskich rąk.

Oddajemy Ci wszystkie nasze plany i pragnienia na te nowe dni i prosimy, abyś Ty je ułożył po swojemu - tak aby były dla nas jak najlepsze. Miej w opiece każdego z nas i prowadź nas po wszystkich ścieżkach, którymi będziemy chodzić, aby nikt z nas nie zbłądził i abyśmy tymi ścieżkami doszli kiedyś do Twojego Królestwa, naszego prawdziwego Domu.

Amen.

  

 Błogosławieństwa na Nowy Rok

Niech Bóg będzie zawsze przed Tobą, aby Ci pokazać właściwa drogę. 

Niechaj Bóg będzie zawsze obok Ciebie, aby Cię trzymać w swoich ramionach i Cię ochraniać.    

Niechaj Bóg będzie zawsze za Tobą, aby Cię zachować od ciosów złych ludzi.     

Niechaj Bóg będzie zawsze pod Tobą,   aby Cię pochwycić, gdy upadniesz i wyciągnąć Cię z matni.      

Niechaj Bóg będzie zawsze w Tobie,aby Cię pocieszyć, gdy ogarnie Cię smutek. 

Niechaj Bóg będzie zawsze dookoła Ciebie,   aby Cię obronić, gdy inni atakują .

Niechaj Bóg będzie zawsze ponad Tobą,   aby Ci błogosławić.      

Tak niech Ci błogosławi dobry Bóg      

Amen

 

 
 
#HappyNewYear #DoSiegoRoku #SzczęśliwegoNowegoRoku
#BłogosławionegoNowegoRoku