Ja i mój Brat

Życie jest zmianą

"Aby stać się lepszym, trzeba skoncentrować się na własnych możliwościach, a nie ograniczeniach. Dlatego: przestań marudzić i działaj, aby zmienić na lepsze swoje życie".
Papież Franciszek
 
"Postęp jest niemożliwy bez zmiany, a ci którzy nie mogą zmienić swoich umysłów nie mogą zmienić niczego.”
George Bernard Shaw
 
„Zmiana jest jedną z cech życia. Ci, którzy skupiają się jedynie na przeszłości, lub teraźniejszości z całą pewnością przegapią przeszłość.”
John F. Kennedy
 
„Przez ostatnie 33 lata patrzyłem w lustro każdego ranka i pytałem siebie: “Jeśli dzisiejszy dzień byłby ostatnim w moim życiu, czy chciałbym zrobić w nim to, co planuję zrobić dziś?”. I zawsze, gdy odpowiedź brzmiała “Nie” zbyt wiele razy z rzędu wiedziałem, że muszę coś zmienić.”
Steve Jobs
 
„Musisz wziąć osobistą odpowiedzialność. Nie możesz zmienić okoliczności, pór roku, albo wiatru, ale możesz zmienić siebie. To jest coś, nad czym masz władzę.
Jim Rohn
 
Zmiana jest stale obecna w życiu człowieka
 
„Bóg dał mi spokój by zaakceptować rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagę by zmieniać rzeczy które zmienić mogę, oraz mądrość by dostrzegać różnice między nimi.”
Reinhold Niebuhr
 
„Naszym paradoksem jest to, że jednocześnie kochamy zmiany i ich nienawidzimy. Tym, czego naprawdę chcemy jest sytuacja, gdy rzeczy pozostają takie same, ale stają się lepsze.”
Sydney J. Harris
 
„Gdy zmienisz sposób w jaki patrzysz na różne rzeczy, rzeczy te również się zmienią.”
Wayne Dyer