Ja i mój Brat

Niepełnosprawni pełnosprawni w sporc

Sport Osób Niepełnosprawnych- Sport Paraolimpijski

Nie ma czegoś takiego jak "nie mogę". Wykreślcie ze swoich słowników zwrot „nie mogę", "nie dam rady", "nie potrafię" :)
Na człowieka nie ma mocnych! Nie ma rzeczy niemożliwych! Ograniczenia nie istnieją, dopóki sami nie postawimy muru wokół siebie! Wielka Petarda! Brytyjski Channel 4 kontynuuje promocję mocy. Chciejcie wygrywać! Paraolimpijczyk = super istota (Y) <3
 
Tak w Anglii wygląda promocja sportu paraolimpijskiego!
Są sportowcami, muzykami, wspaniałymi i aktywnymi rodzicami...ludzie niepełnosprawni to bohaterowie dnia codziennego! :)
 
Każdego dnia dostarczają nam kolejnej porcji motywacji do tego by działać i podejmować kolejne wyzwania. Zobaczcie ten klip, a już nigdy nie powiecie, że czegoś nie jesteście w stanie zrobić.
Każdy z nas może wszystko, jeśli tylko tego naprawdę chce. :)
 
P.S. W filmie jest Polski akcent w postaci Bartosz Ostałowski!
Przy okazji pamiętajmy o tym, by mocno trzymać kciuki za naszą reprezentację paraolimpijską ! PARAOLIMPIJCZYCY TO TEŻ NASI WSPANIALI SPORTOWCY PROMUJĄCY NASZ KRAJ, ŻYCIE, SPORT!!! Są Ważni!
 
Obecnie w Londynie od dnia 14 do 23 lipca 2017 r. rozgrywają  się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. W zawodach tych bierze udział 50-osobowa reprezentacja Polski. Biało-czerwoni będą starali się poprawić dorobek sprzed dwóch lat z MŚ w Dausze, gdzie sięgnęli po 21 medali. Trzymamy mocno kciuki, by tych krążków było jak najwięcej! :)

Niepełnosprawni Paraolimpijczycy - pełnosprawni w sporcie!
 
Sport jest jeden. Nie ma różnicy, czy to zawodnik przygotowujący się do olimpiady czy paraolimpiady. Liczą się rezultaty. W Hiszpanii jest projekt poszukiwania talentów zarówno w jednej jak i w drugiej dyscyplinie. Wierzymy, że i w Polsce też tak będzie.
 
 

 Powszechna Deklaracja Praw Człowieka,

Artykuł 1:
"...Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi
w swej godności i w swych prawach.
Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem
i powinni postępować wobec innych
w duchu braterstwa.
Prawa człowieka przysługują każdej osobie
bez względu na płeć, język, kolor skóry,
narodowość, pochodzenie społeczne,
orientację seksualną, wyznanie, światopogląd,
poglądy polityczne, niepełnosprawność
i jakąkolwiek inną cechę.
Wynikają one z godności osobowej człowieka... "
 
"...A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować. Lęk przed chorymi osobami wynika najczęściej z niewiedzy. Nie wiemy jak się zachować. Najchętniej byśmy się odwrócili - ten odruch też trzeba zrozumieć. Wszyscy chcielibyśmy być piękni, młodzi i bogaci przez całe życie. Na widok strasznie okaleczonej osoby odwracamy się odruchowo. Niektórzy się odwracają i uciekają, ale są też tacy, którzy potrafią się zatrzymać, i pomimo tego, że też się boją, w końcu zaczynają rozumieć, że to też zwyczajny człowiek, który może nie ma nóg, ale ma za to wózek i potrafi z tym żyć..."
Anna Dymna – aktorka,prezes fundacji „Mimo wszystko”
 
„Sławny fizyk i chemik Robert Boyle (1627-1691) [...]
Filareta spotkały dwa wielkie nieszczęścia – pisze o sobie Boyle – jedno to śmierć jego matki, co go napełniło niezmiernym smutkiem… Drugie nieszczęście to znajomość z pewnymi rówieśnikami, których jąkanie tak długo naśladował, aż w końcu zupełnie przyswoił... Najrozmaitsze próby, czynione potem w celu wyleczenia z tego, okazały się nieskuteczne. Tak zaraźliwe i niebezpieczne są ludzkie ułomności, że, podejmowane nawet dla żartu, zamieniają się w nałóg… Rzeczywiście, Boyle jąkał się już do końca życia.”
ANDRZEJ KAJETAN WRÓBLEWSKI - " JĄKAŁA Z WYBORU"
Cykl anegdot "Uczeni w anegdocie" - "Wiedza i życie" - marzec 1999
 
"Nie sądź po ustach do uśmiechu skorych,
że się ból w czyjejś nie zagnieździł duszy;
nie wiesz, jak często nieraz walczyć trzeba
nim się jęk śmiechem zdławi i zagłuszy."
 
K. Przerwa-Tetmajer