Ja i mój Brat

Kto kogo przechytrzy

"Życie społeczne często polega na grach, kto kogo przechytrzy. ..."

"Życie społeczne często polega na grach, kto kogo przechytrzy. Gospodarka na tym się opiera: trzeba kogoś wyprzedzić, coś przewidzieć, wygrać konkurencję, być najlepszym. To nie znaczy, że można kłamać czy być nieetycznym (...)"

Marek Kamiński, "Alfabet"

 13138923_1735589380044204_2129782770626626412_n.jpg

 PS.

Uczciwość, dobroć, honor, fair play,... to cechy godne naśladowania, polecenia innym. Pamiętajmy, że zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Życie to echo. To co wysyłamy innym wraca do nas samych. Bądźmy więc zawsze ambasadorami dobra, miłości, wdzięczności, życzliwości, pomocy słabszym, przyjaźni.

Przekazujmy młodszym pokoleniom, dzieciom, rówieśnikom, starszym cudowne wartości człowieczeństwa. Dzielenie się z innymi jest piękne, a dobro powraca do nas zawsze z zdwojoną siłą. Pamiętajmy o tym wszyscy. Kiedyś będziemy rozliczani z dobra.

Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty Twojego życia.

Żyj tak, jakby to miał być ostatni dzień Twojego życia.

Masz mniej czasu niż Ci się wydaje...

"Dobroć serca jest tym czym ciepło słońca: ona daje życie."

Henryk Sienkiewicz

Dobroć jest ważniejsza niż mądrość, a uznanie tej prawdy to pierwszy krok do mądrości."

Theodore Isaac Rubin

 

Na szczęście

"Bóg jest większy niż Twój i Mój grzech, nasze słabości i lęki"

"Pan podtrzymuje wszystkich, którzy upadają, i podnosi wszystkich zgnębionych." Ps 145,14

 

 

Wyobraź sobie, że istnieje taki bank, który każdego ranka wpłaca na twoje konto 86.400 złotych. Bank jednak nie kumuluje środków. Co noc twoje konto wyzerowuje się do ostatniego grosza, przepada zatem wszystko, czego nie wydałeś w ciągu dnia. Co byś zrobił w takiej sytuacji? Pewnie wybierałbyś codziennie wszystkie wpłacone środki. 
 
Każdy z nas ma rachunek w tym banku. Banku, który nazywa się Czas. Każdego ranka otrzymujesz 86.400 sekund. Ten bank nie przechowuje środków i nie daje ci możliwości przelewania ich na inne rachunki. W nocy nadwyżka środków zostanie anulowana. Nie możemy niczego zwrócić ani spożytkować naszego kredytu z dnia jutrzejszego. Mamy tylko to, co otrzymaliśmy dziś.

Wyobraź sobie, że jesteś bywalcem restauracji zwanej Karma. Nie możesz tam niczego zamówić, kelner przynosi ci po prostu to, na co zasłużyłeś. Wyobraź sobie, że bywasz tam codziennie. Kupować możesz jedynie na swój karmiczny rachunek, na którym zapisane są twoje myśli, słowa i czyny. Jeśli postępujesz niegodnie, twoje konto maleje. Czyny szlachetne pomnażają środki.

Przychodzimy na świat z odpowiednim depozytem. W ciągu życia możemy doprowadzić do zysku lub do deficytu. Krzywdząc innych, stajemy się ich dłużnikami i deficyt wzrasta. Im szybciej uregulujemy sytuację, tym mniej strat mamy na koncie. To jak oprocentowanie pożyczki – im dłużej jej nie spłacamy, tym większa staje się kwota do spłaty.

Czasem działamy na rzecz innych, ale nadal spotykają nas przykrości i porażki. Wówczas wydaje nam się, że gdzieś tam ktoś źle policzył. Nie martw się, tu nie ma błędów. Każdy otrzyma to, na co zasłużył - dokładnie tyle, ile ma na rachunku.
 
Źródło: